Obserwatorzy

wtorek, 22 marca 2011

Mój Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ustce                                                                                                                                zdjęcie z internetuRembrandt Hermansz van Rijn  tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, urodził się w roku 1606 a zmarł w roku 1669. Był on Holendrem, malował nie tylko obrazy ale i także grafiki.
Zaliczamy go do jednego z najlepszych XVII wiecznych artystów.


Obchody czwartych urodzin Usteckiego  Uniwersytetu Trzeciego wieku, do którego należę od pięciu lat, podzielone były na dwie części. Pierwsza miała charakter bardzo uroczysty. Przybyli na nią licznie zaproszeni goście. Były podziękowania, życzenia, kwiaty. Jej zwieńczeniem miał być wykład poświęcony Rembrandtowi, stąd na scenie stał piękny obraz w złotej ramie. Kiedy nadszedł czas na wykład , właśnie o tym malarzu, wszyscy byliśmy bardzo zdziwieni i zaniepokojeni, że wciąż nie ma osoby, która miała go wygłosić. Nasze zdziwienie było jeszcze większe, kiedy nagle pojawiła się ona na scenie, wychodząc ze złotej ramy. Okazało się , że to nasza wykładowczyni tak doskonale, prawie przez 45 minut, udawała damę z obrazu. Wszyscy byliśmy dla niej pełni podziwu.
Stanisław Wyspiański (urodzony 15 stycznia 1869 w Krakowie, zmarł 28 listopada 1907 w Krakowie), polski dramaturg, poeta, malarz, grafik i architekt.

4 komentarze:

 1. My dear Ira
  Amazing photos !!!
  Congratulations for the post !!!
  I'm very glad to go University !!! Bravo !!!
  Greetings and kisses

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Magda
  Pięknie dziękuję jestem wzruszona poleciała mi łezka z oka.Też przesyłam całuski

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena Love,
  Wonderful tak, to prezentacja ponad 45 minut ...
  piękną sukienkę, kostium,
  specjalne godziny doświadczonych
  najlepsze życzenia z Jasmin

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Jasmin
  Dziekuję za odwiedziny. Jak widzę Ciebie i Magdę na moim blogu jestem szczęśliwa. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń